Głogów - Tragiczny wypadek - 4 osoby nie żyją PDF Drukuj Email
U naszych sąsiadów
Wpisany przez Krzysztof Halla   
sobota, 15 grudnia 2012 12:16


W sobotę (15 grudnia 2012) około godziny 1:00 w nocy. Kierujący pojazdem ciężarowym marki IVECO, który jechał od Głogowa w kierunku Polkowic, prawdopodobnie z powodu śliskiej jezdni, stracił panowanie nad pojazdem. Ciężarówka stanęła w poprzek jezdni. Chwilę później uderzyło w nią osobowe audi, które jechało od strony Jerzmanowej. Uderzenie było bardzo silne. Audi wylądowało w rowie. Jechały nim trzy osoby. Jeden z pasażerów zginął na miejscu. Kierowca i drugi pasażer przewiezieni zostali do szpitala. Ich stan był na tyle dobry, że policjanci mogli zbadać ich stan trzeźwości. Obaj byli trzeźwi.  


W czasie prowadzenia czynności na miejscu zdarzenia, rozpędzony peugeot uderzył w pachołki zabezpieczające to miejsce i wjechał wprost pod naczepę tira. Pojazd po uderzeniu w naczepę zapalił się. Autem podróżowały trzy osoby. Wszystkie zginęły na miejscu. Pojazdy zostały doszczętnie zniszczone, strażacy do uwolnienia poszkodowanych oraz ofiar użyli sprzętu hydraulicznego.



Działania w miejscu tragedii zostały zakończone po godz. 7. Droga jest już przejezdna.

W związku z panującymi aktualnie warunkami na drogach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą!






FOTORELACJA







Foto i Video: Krzysztof Halla





Film: PawlaNews




Zdjęcia ze zdarzeń można wysyłać na:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

Komentarze  

 
+8 #1 Karolina 2012-12-15 16:32
masakra... znów wypadek przed świętami. Współczucie dla rodzin:(
Cytować
 
 
+4 #2 m45 2012-12-15 18:04
Straszna gilotyna ...
Cytować
 
 
+10 #3 strazak998 2012-12-15 19:05
znałem tego goscia co zgniol w peugocie jako kierowca[*] współczuje jego rodzinie :sad:
Cytować
 
 
+4 #4 iwona 2012-12-15 20:07
trzeba jechać pomału i uważać a nie jak wariaty
Cytować
 
 
+5 #5 bo467 2012-12-15 21:42
Cytuję iwona:
trzeba jechać pomału i uważać a nie jak wariaty

Masz Racje,ale z drugiej strony mogło być tak że jechali pomału i zaskoczenia mogło to się stać co nie było żadnej możliwości ucieczki.
Cytować
 
 
+1 #6 doma 2012-12-15 21:51
Jedna z większych katastrof drogowych ostatnich lat naszego regionu ...
Cytować
 
 
+11 #7 marek 2012-12-15 22:37
Za takie zabezpieczenie wypadku policjanci powinni dostać po 25 lat więzienia. Śmierć trzech osób za zwykłe niedopełnienie obowiązków. Rozumiem gdyby ten peugot uderzył w radiowóz stojący na kogutach przed górką to by świadczyło o brawurze kierowcy, a on staranował pachołki postawione pewnie 20m od tira z biedronki. Ale kto ich ruszy, prokurator??
Cytować
 
 
+10 #8 kam56 2012-12-15 23:20
Skoro wjechali w kolizję drogową z czego wynika musiała być źle oznakowana, pachołki powinny być ustawione przed wzniesieniem aby ostrzegać kierujących. A że było ślisko to tak tragicznie się to wszystko skończyło ;/
Cytować
 
 
0 #9 MARCIN 2012-12-16 10:55
NIE WIERZĘ ŻE WYPADKU NIE BYŁO WIDAĆ, CIEMNO, MAŁY RUCH O 01:00 W NOCY, PRZECIEŻ TAKIE ŻECZY WIDAĆ Z DALEKA! PO DRUGIE KTO JEDZIE NA TEJ TRASIE 70 KM/H TAK JAK PRZEPISY TAM MÓWIĄ?! PRZY TAKICH WARUNKACH POWINNI JECHAĆ PRĘDKOŚCIĄ NIŻSZĄ NIŻ DOPUSZCZALNA!!! TYTLKO WINA KIEROWCY PEUGOTA ŻE TRZY OSOBY ZGINEŁY A NIE POLICJI, UMYJCIE SOBIE OCZY, CZY WY TEGO NIE WIDZICIE CO SIĘ DZIEJE NA DROGACH? PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ I JESZCZE RAZ PRĘDKOŚĆ!!!KUPI ŁEM SOBIE KAMERĘ SAMOCHODOWĄ I NAGRYWAM TO CO SIĘ DZIEJE PRZEDE MNĄ , ISTNY TOR WYŚCIGOWY I BRAWURA, WŁOS SIĘ JEŻY NA GŁOWIE. TO TYLE....Cytuję kam56:
Skoro wjechali w kolizję drogową z czego wynika musiała być źle oznakowana, pachołki powinny być ustawione przed wzniesieniem aby ostrzegać kierujących. A że było ślisko to tak tragicznie się to wszystko skończyło ;/
Cytować
 
 
+4 #10 asa 2012-12-16 11:19
prędkosc zabija
Cytować
 
 
-2 #11 sratytaty 2012-12-16 16:32
Cytuję kam56:
Skoro wjechali w kolizję drogową z czego wynika musiała być źle oznakowana, pachołki powinny być ustawione przed wzniesieniem aby ostrzegać kierujących. A że było ślisko to tak tragicznie się to wszystko skończyło ;/

I mo0że jeszcze żon tych Policjantów wina a pójdźmy dalej matek babek i tak dalej tylko nie tego co walną .CO NIE
Cytować
 
 
+7 #12 gucio 2012-12-16 17:55
Gdyby miejsce było odpowiednio zabezpieczone , przez tak zwaną policję , to do drugiej masakry by nie doszło !!!!
Cytować
 
 
+7 #13 gucio 2012-12-16 18:09
Za ten drugi odpowiadają ci w białych czapach , to oni nie zabezpieczyli należycie miejsca i powinni dostać DOŻYWOCIE !!!!
Cytować
 
 
+7 #14 Anon 2012-12-16 20:39
taka prawda jakby oznaczyli dobrze wypadku by nie było a po zatym padał lekki deszcz i lód był na drodze więc sory. NAwet jakbys zauważył pachołki kawałek od wypadku dane jak zazwyczaj, to by nie wyhamowaliby przez lód.

A pozatym co za idiota o 1 w nocy oznacza wypadek pachołkami powinni na sygnale z obu stron zostawic kawałek bezpieczny od wypadku radiowóz z właczonymi sygnałami swietlnymi.

2 wypadek wina policji.

A po zatym pollicja sama sobie winna może w końcu sie oznaczać wypadki nauczy.

a kierowca co zginał byl osobą rozsadna wiec ciekawe czy wyciągna wnioski z tej tragedii.
Cytować
 
 
+3 #15 Magda 2012-12-16 23:41
tak tak .. oskarżmy teraz policje :) "w czasie prowadzenia czynnosci ROZPĘDZONY peugot" itd kto normalny mimo pustej drogi o niech będzie 1 w nocy jedzie "rozpędzony" po drodze w takich warunkach?deszcz,lód ślizgo jak ... auto nie miałoby szans na zatrzymanie się .. no stało się widocznie tak miało być .. [*]
Cytować
 
 
0 #16 Jerzmanowa 2012-12-17 09:24
Kiedy i gdzie pogrzeb?? ['']
Cytować
 
 
+4 #17 koleżanka 2012-12-17 11:45
Krystianku :( tak szybko Bóg Cię zabrał... miałeś tylko 25 lat. Najszczersze kondolencje dla rodziny i najbliższych [*]
Cytować
 
 
0 #18 Emilia 2012-12-17 15:52
Ta teraz wszyscy ludzie beda szukac nie wiadomo czego i czepiac sie tez nie waidomo czego powiedzcie mi jak mozna z daleka nie zauwazyc jakis promieni swiatla ze cos sie dzieje a im blizej sie podjezdza tym wiecej widac a jak ktos na takiej drodze zabierdala wlasnie tak konczy wydawalo sie ze droga jest czarna a to tzw czarny lod i nie jeden sie wlasnie przez to przejechal nie zganiajcie winy na policje i nie gdybajcie bo zycia juz nie wroci tak mialo byc a ciekawe ja wy byscie byli na miejscu zdarzenia to jak wy byscie zabezpieczyli polak madry po szkodzie
Cytować
 
 
+1 #19 Basia z Polkowic 2012-12-17 16:20
Moje najszczersze kondolencje :( nie znam tych ludzi, ale jak oglądam zdjęcia to, aż w gardle ściska.
Cytować
 
 
+2 #20 Gosc 2012-12-17 19:43
Odnośnie #4 na pewno pomału jechali musieli by być tobą ?A na pewno nie byli wariatami bo tylko taka wariatka tak pisze .Taka tragedia troje wspaniałych ludzi zginęło po prostu wracali z pracy .WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN TRAGICZNIE ZMARŁYCH ;SPOCZYWAJCIE W POKOJU DRODZY KOLEDZY "
Cytować
 
 
+3 #21 sylwia m 2012-12-17 19:58
zamiast obelg Rzucanych, POMÓDLCIE SIĘ ZA NICH i ICH RODZINY!!!!!!!! !!!!!!
Cytować
 
 
+4 #22 Bronek 2012-12-17 20:00
#9 MARCIN i inni tacy - Jakieś skrajne teorie widać było, czy nie widać było. Policja Ma obowiązek zabezpieczyć miejsce wypadku i kropka. Co to ma być??? Obywatelu obroń się sam czy co ??? To po co Policja i inne służby ??? Bądźmy wszyscy idealni i zlikwidujmy policję. Przecież wystarczy uważać, mieć oczy otwarte i już nigdy nic sie nikomu nie stanie. Mam pomysł - to tak genialne że powinniśmy powiedzieć o tym całemu światu - my mądrzy POLACY. Co Wy ludzie macie w głowach i w sercach za śmieci ??? Ja uważam że jeśli społeczeństwo daje komuś środki, uprawnienia, władzę i obdarza go zaufaniem a ten doprowadza do tragedii to powinien być ukarany podwójnie. Polski syf i tyle. Pamiętajcie ludzie o takich zdarzeniach jak Wam będą w TV próbowali prać mózgi niezliczonymi programami typu 997 w których to policja świetnie działa. Pamiętajcie o tym i innych w których np zginął człowiek z rąk pijanego policjanta - kierowcy, albo o zastrzelonych omyłkowo rzekomych przestępcach.
Cytować
 
 
+5 #23 Kolega 2012-12-17 20:54
SPOCZYWAJCIE W POKOJU KOLEDZY ;;;;;;;;;;;;;;
Cytować
 
 
+4 #24 Roman 2012-12-18 10:20
My Polacy to tylko jęczeć, narzekać i obwiniać potrafimy.Wydarzyła się wielka tragedia. Za parę dni święta a wielka żałoba w rodzinach tragicznie zmarłych, wielu przyjaciół i znajomych pogrążonych w żałobie. Jestem jednym z nich bo to byli pracownicy z naszej firmy. Oni wracali z pracy... [*]
Cytować
 
 
+1 #25 Roman 2012-12-18 10:34
[*]
Cytować
 
 
+7 #26 roman 2012-12-18 14:59
A żeby jeszcze dodać, to jak wracałem z 4 zmiany czyli ok. 6 rano to na obu wjazdach stała policja na sygnałach i KAŻDEGO kierowcę ostrzegali o zagrożeniu!!!! Czyli można było.... Czyli trzeba było tragedii aby ktoś pomyślał.... No comentare
Cytować
 
 
+3 #27 roman 2012-12-19 14:33
wtedy wracałem z nocki to policja stała na sygnałach alarmowych na obu wjazdach na "ślimaka" na Głogów i KAŻDEGO!!!!! kierowcę zatrzymywali i informowali o zagrożeniu. Pomyśleli???? za późno!!!!! Trzech moich kolegów nie żyje. Sprawców na pewno nie będzie, ale ja oskarżam ich sumienia o śmierć trzech osób!!!! Niech sobie z tym żyją....
Cytować
 
 
0 #28 ian 2012-12-19 20:52
:(((Ziemia dalej się kręci a ICH nie ma w śród nas :sad:
Cytować
 
 
-2 #29 Damian 2012-12-26 19:34
Czytam komentarze i nie dowierzam w to co pisze.Piszecie,że policja źle zabezpieczyła miejsce tej tragedii na drodze, a zastanówcie się nad kierowcą tira dla czego wpadł w poślizg i naczepa stanęła w poprzek drogi bo zamiast zwolnić to wciskał w gaz ile wlezie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze
Cytować
 
 
+2 #30 majki 2012-12-28 18:23
Chłopie,zastanó w się co pieprzysz:szkla nka na drodze a kierowca ciężarowego cisnął??
Wiesz co to tachograf?Bo na nim prędkość była nie wielka...
I jeszcze jedno:to w poślizg można wpaść tylko przy mega prędkośći??Powiem krótko
: pierd...isz!!!
Cytować
 
 
-1 #31 ktos 2013-01-22 15:14
I mo0że jeszcze żon tych Policjantów wina a pójdźmy dalej matek babek i tak dalej tylko nie tego co walną .CO NIE
Cytować